czwartek, 29 listopada 2012

Po premierze filmu "Bajka ekstremalna"

23 listopada 2012r.

 na SĘPOLEŃSKIM MOLO

odbyła się premiera 

filmu pt. "Bajka ekstremalna"

Aktorzy zaprosili rodziców i dziadków na własny film, oczekując z ogromną niecierpliwością na ich opinię. Podczas projekcji atmosfera była bardzo radosna, bowiem film dostarczył dzieciom jak i gościom wielu pozytywnych wrażeń.

 Po przywitaniu uczestników spotkania Pani Alicja bibliotekarka, przedstawiła działalność Młodzieżowego Klubu Filmowego "Piwnica wrażeń" i jego różnorodne formy działalności w ramach Programu Rozwoju Bibliotek , który jest przedsięwzięcie, dzięki któremu biblioteki publiczne w całej Polsce  lepiej służą mieszkańcom małych miejscowości.

PRB jest prowadzony przez Fundację Społeczeństwa Informacyjnego,  a fundowany  przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności w partnerstwie z Fundacją Billa i Melindy Gatesów dzięki którym biblioteka otrzymała komputery, sprzęt wielofunkcyjny, bezpłatny dostęp do Internetu, pakiet szkoleń, kursów  dla bibliotekarzy i młodzieży, wymianę doświadczeń.
Filia przystąpiła do współpracy  z organizacją pozarządową Centrum Edukacji Obywatelskiej 
w projekcie Kulturalnie i Obywatelsko w Bibliotece.
Od 6.11.2010 w ramach realizacji zadań projektowych, tworzenia dyskusyjnych klubów filmowych powstał projekt MKF Piwnica wrażeń, którego działalność można śledzić na blogu
 mkf-sepolno.blogspot.com/


OTWARCIE PREMIERY
 Rodzice i dziadkowie dowiedzieli się jakie filmy zaprezentowaliśmy podczas wielu projekcji, między innymi  cykl filmów o przemocy w szkole i rodzinie „Abel twój brat" i " Męska sprawa"z pakietu edukacyjnego Filmoteki Szkolnej na której Marcin Berendt przedstawił prezentację dotyczącą historii filmu.
 Na kolejnym spotkaniu odbyła się projekcja filmu pt. „Raj. Trzy podróże w tym świecie” 
Z PAKIETU EDUKACYJNEGO pn. „Patrz i zmieniaj”, na spotkaniu w Piwnicy wrażeń gościliśmy rodowitego Afrykańczyka. Moniki Domaszek przygotowała prezentację 
pn. „EMIGRACJA I MIGRACJA ludzi z Afryki do Europy”.
 Podczas ferii zimowych braliśmy udział w kolejnym projekcie pn. Ferie  z filmem w bibliotece,  na którym wyświetliliśmy film wypożyczony z CEO pt. „Koralina”, po projekcji dzieci uczestniczyły  w konkursie plastycznym , z którego prace  zostały wysłane do Warszawy i umieszczona w galerii na faceboku.
Kolejne projekcje to:
Projekcja filmu „Opowieść wigilijna” MIKOŁAJKOWY PREZENT 6.12.2011r.
03.09.2011r. Młodzieżowy Kluby Filmowy gościł filmowców z Warszawy, którzy kręcili film z zajęć  na temat  animacji poklatkowej.

Późnym wieczorem odbyło się spotkanie filmowe na którym  zaprezentowali dla młodzieży 2 obrazy filmowe  „Szczęściarze” i „Tam gdzie słońce się nie śpieszy” , po projekcji dyskusję poprowadził Kuba Piątek filmowiec z Warszawy.


Z okazji  HALLOWEN odbyła sie projekcja filmu „Jeździec bez głowy”
 
W ramach kolejnego  projektu Ferie z filmem w bibliotece wyświetliliśmy filmy wypożyczone ze zbiorów programu Kulturalnie i obywatelsko w bibliotece i  Stowarzyszenia Nowe Horyzonty oraz

programu Jeden Świat.

- „Krokodyle z przedmieścia” film opowiada o o gangu "Krokodyli"...
- „Most nad Wadi” zaprosiliśmy Panią Grażynę Maciaszek, nauczycielkę geografii. Pani Grażyna w niezwykle interesujący sposób   przygotowała młodych kinomanów do właściwego odbioru treści  filmu.
Pełnym ekspresji przekazem, zachęciła do obejrzenia filmu  opowiadającego  o tolerancji i współżyciu różnych kulturowo i religijnie społeczności – na przykładzie działającej eksperymentalnie szkoły izraelsko – palestyńskiej.
- „Tysiąc razy silniejsza” 

Z OKAZJI DNIA DZIECKA Projekcja filmu- Sekret Eleonory

Wakacje z filmem: Projekcja filmu pt „Królewna Śnieżka”,” Czerwony Kapturek ” , „Kosmiczny mecz” oraz film animowany pt. „U” z cyklu „Mały Gutek”.Była to wspaniała podróż filmowa, dzięki której dzieci przeżywają niezapomniane przygody. Poznają wartość przyjaźni , odwagi i odpowiedzialności, a otaczający je świat staje się zarówno bardziej zrozumiały, jak i fascynujący.
Projekcja filmu pt. Projekcja filmu „Wywiad z wampirem”!!! - Noc filmowa w Bibliotece Publicznej.
Inspirujące zajęcia z edukacji  filmowej … !
Warsztaty filmowe z edukacji filmowej dla dzieci pn. „Język filmu”, które poprowadził Pan Marcin i które stały się inspiracją do nakręcenia filmu „ Dekalog przyjaźni”.
 PREMIERA FILMU „Dekalog przyjaźni”- 17.06.2011r.  który opowiada  o trudnych  aspektach przyjaźni i wyborach młodych ludzi.
Kolejna PREMIERA FILMU „Przeznaczenie” i „Niebo” na której  mieliśmy zaszczyt gościć Pana Burmistrza Waldemara Stupałkowskiego.

Nakręciliśmy i wysłaliśmy  na konkurs filmiki:
-w ramach konkursu PRB „Bezpieczny Internet w bibliotece”,
-„Wpół do szóstej rano” (konkurs międzynarodowy "Dozwolone do 21" organizowany przez warszawską bibliotekę)
-filmik z warsztatów animacji poklatkowej.

PREZENTOWALIŚMY  Młodzieżowy Klub Filmowy „Piwnica wrażeń” na Kongresie Bibliotek
„Biblioteka: wiecej niż myślisz!”
w dniach od 13-14.10.2011r. w WARSZAWIE.

Film z kongresu  http://www.ceo.org.pl/pl/biblioteki/news/film-z-kongresu

 Przed prelekcją  filmu "Bajka ekstremalna"wystąpił Oskar Mazalon,
 zaśpiewał pięknie, piosenkę pt. "Budzikom śmierć"

NASTĘPNIE ZABRAŁ GŁOS PAN MARCIN BERENDT REŻYSER FILMU I OPIEKUN GRUPY AKTORÓW, omówił bardzo szczegółowo pracę nad filmem, które trwały
 9 miesięcy...podziękował dzieciom  za współpracę i wytrwałość oraz opowiedział o mankamentach i korzyściach płynących z kręcenia filmu z dziećmi.  Pełnym energii, kreatywnym młodym ludziom przekazał wiedzę gry aktorskiej, nauczył techniki improwizacji na podstawie scenariusza. Reżyser zachwycił się fantazją młodych aktorów, dzięki czemu mógł sprawniej poprowadzić filmowanie. 

Wspominał również o zróżnicowanych charakterach dzieciaków, co spowodowało o indywidualnym podejściu do każdego z nich. Mówił  o swoich osobistych odczuciach, a zwłaszcza o zasobach cierpliwości niezbędnych do pracy z grupą.
Natomiast Angelika podzieliła się wrażeniami z planu filmowego.  Powiedziała,  że "była to niesamowita przygoda, zabawa ale też ciężka praca! Na planie filmowym działo się , było  trochę starć z koleżankami, które w rezultacie umocniały naszą przyjaźń ale również wiele śmiesznych i zaskakujących sytuacji np. wpadka do wody, deszcz który zastał nas na planie. Bajka ekstremalna to historia wybranych przez nas postaci z bajek,  opowiedziana na współcześnie wymyślony przez nas sposób. Z naszych pomysłów powstał scenariusz w którym każdy miał swój udział...  zapraszamy na film, zobaczcie sami, jesteśmy ciekawi  czy film spodoba się najważniejszym osobom , które zaprosiliśmy na dzisiejszą premierę, rodzicom i dziadkom.
Patrycja odbiera dyplom za udział w projekcie filmowym "Bajka ekstremalna".
 DYSKUSJA PO PROJEKCJI FILMU

 
Dziękujemy za słowa uznania ze strony rodziców!
RODZICE PRZEGLĄDAJĄ ALBUM MKF-uPO PREMIERZE:)

 Po premierze udaliśmy się  do pizzerii "VERONA" NA SMACZNĄ PIZZĘ,  KTÓRĄ UFUNDOWAŁ  PAN JACEK GRZEGRZÓŁKA. DZIĘKUJEMY!!!
  Brak komentarzy:

Prześlij komentarz