wtorek, 15 stycznia 2013

FERIE Z FILMEM 2013 I KONKURS FOTO !

KOCHANI FERIE Z FILMEM W BIBLIOTECE 
2013  W TOKU!!!

Właśnie uczestniczymy w  drugiej edycji akcji "Ferie z filmem w bibliotece"  Projekt organizuje Centrum Edukacji Obywatelskiej we współpracy z Nowymi Horyzontami Edukacji Filmowej.UWAGA: unikamy koszmarnej nudy!

Pierwszy dzień ferii za nami, byliśmy na SĘPOLEŃSKIM MOLO,
gdzie odbyła się projekcja filmu pt."Nockturna"
 40 UCZESTNIKÓW FERII ZIMOWYCH, miało okazję obejrzeć super film. Widzowie to grupa z Filii i zaproszeni goście z Biblioteki Publicznej.
Przed projekcją zapoznaliśmy dzieci z  tematyką filmu i ogłosiliśmy konkurs na odgadnięcie znaczenia tytułu filmu NOCKTURNA, zatem po filmie, każdy otrzymał karteczkę na której napisał odpowiedz na zadane wyżej pytanie oraz swoje nazwisko i imię. Rozstrzygnięcie i wręczenie nagród nastąpi w ostatni dzień ferii tj. 25.01.2012 r. podczas BALU na MOLO ;0 Wszystkie odpowiedzi - karteczki zostały wciągnięte na sznurek i stanowią łańcuch wielu interesujących interpretacji tytułu filmu NOCKTURNA. Poza tym odpowiedziały na wiele pytań dotyczących treści i bohaterów filmu. Dzieci bardzo się niecierpliwią i czekają, pełne emocji na werdykt!!!

 


kadr z filmu "Nocturna"
W sierocińcu dni mijają bardzo spokojnie. Co innego noce... Tim wprawdzie bardzo się ich boi, ale to właśnie wtedy może robić to, co najbardziej lubi - obserwować światło gwiazd. Pewnego razu spostrzega, że jego ulubiona gwiazda zniknęła. Mimo strachu wychodzi na dach budynku, ale nadal nigdzie nie może jej znaleźć. Co gorsza, znikają również kolejne! Zdesperowany nie wie, co robić i już wie, że na pewno nie zaśnie. To z kolei bardzo niecierpliwi Pasterza Kotów, jego zadaniem jest pilnowanie spokojnego snu dzieci. Próbuje położyć chłopca do łóżka, jednak ten namawia go, by wspólnie spróbowali rozwiązać zagadkę znikających gwiazd. Wyruszają razem w niezwykłą podróż po nocnym świecie, który jest zupełnie inny niż ten, który widzimy za dnia...

Sprawdzanie aparatów foto i do dzieła, idziemy na MOLO:)

PRZED PROJEKCJĄ FILMU

 Oj, jestem spragniony...

A ja zrobię wam fotkę przed filmem, mówi Angelika!
Ogłoszenie konkursu przez panią Alicję.
Rączki w górę, kto zna odpowiedz!

Po projekcji  FILMU ŚNIEŻNA ZADYMA... ;)Zapraszamy do drugiej edycji naszego konkursu fotograficznego "Foto z ferii". Wszyscy uczestnicy spotkań filmowych organizowanych w bibliotekach w ramach akcji "Ferie z filmem" mogą wziąć udział w konkursie fotograficznym. Zasady uczestnictwa są bardzo proste:

  • każdy może przesłać maksymalnie pięć zdjęć. Będą one oceniane osobno – jakość ważniejsza jest niż ilość. Oznacza to, że o wiele lepiej jest zrobić jedno świetnie zdjęcie niż pięć kiepskich;
  • do każdego zdjęcia w treści maila należy dodać opis, który zawierać będzie imię i nazwisko autora, nazwę i adres biblioteki, kategorie wiekową, oraz jednozdaniowy komentarz do samego zdjęcia;
  • zdjęcia zostaną ocenione przez trzyosobowe Jury. W jego skład wchodzą:
Urszula Szczepaniak – fotograf i producent (Magazyn VIVA!)
Karol Kwiatkowski – projekt Mała Dystrybucja (Stowarzyszenie Nowe Horyzonty)
Kacper Nowacki – program Kulturalnie i obywatelsko w bibliotece (Centrum Edukacji Obywatelskiej)
  • Jury przyzna łącznie po trzy nagrody w czterech kategoriach wiekowych (przedszkole i podstawówka, gimnazjum, liceum i dorośli)
  • ogłoszenie wyników nastąpi w dniu 8 marca 2012
(pełny regulamin konkursu do pobrania na dole strony w formacie PDF)
Ponadto 11 marca wszystkie przesłane do nas zdjęcia opublikujemy na naszym profilu na Facebooku. Odwiedźcie nas i skomentujcie przesłane zdjęcia.Każde z nich będzie można ocenić klikając "Lubię to!". Autor zdjęcia, które otrzyma największą liczbę głosów, otrzyma specjalna Nagrodę Publiczności. Warto więc śledzić to co się dzieje na naszym profilu - bądźcie z nami w kontakcie!

Kacper Nowacki


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz